Od dziś już można mówić że „TW Bolek” to Lech Wałęsa zdrajca Polski?!

Spread the love

Od dziś jest już pewne, że TW Bolek to Lech Wałęsa i jest to wreszcie zakończenie farsy i opinii o bohaterstwie kreowanym w PRL-u i potem o Lechu Wałęsie.

To, że były prezydent Lech Wałęsa, człowiek oznaczony wieloma medalami, człowiek, który dostał pokojową nagrodę Nobla i był uznawany za tego, który obalił komunizm w Polsce, staje się teraz już bez żadnych wątpliwości zdrajcą narodu Polskiego i TW Bolkiem, więc jak słyszę w TVP o tym, że nie wolno lub nie ma podstaw, by wykreślić Lecha Wałęsę z historii Polski, w której kreowany jest jako bohater, to zastanawia mnie gdzie tu logika i jakakolwiek historyczna prawda?

Nie można być jednocześnie zdrajcą i bohaterem, to jak bycie jednocześnie rybą i ptakiem, po prostu nierealne, a mówienie o tym, że człowiek którego dokumentacja współpracy z SB kończy się w 1974 roku, to człowiek nawrócony i zmieniony, jest czystą manipulacją i zlepkiem przypuszczeń, do tego absurdalnych, widać to po samym zachowaniu Lecha W. Ale pomijając już samą polemikę i dywagacje na jego temat, trzeba zadać sobie proste pytane, czy człowiek, który zdradził Polskę, świadomie działał na niekorzyść ojczyzny i który donosił na wielu ludzi, ma teraz dalej istnieć na kartach  historii jako bohater? Czy powinien być osądzony i skazany? 

Nie-nie można być bohaterem, którego kreowały służby i dzięki któremu mogły trzymać w ryzach całą Solidarność, był idealną osobą do tego, by nim sterować, by stawiać go na szczeblach władzy i by nie dopuścić do weryfikacji wszystkich akt IPN,więc tu nie ma wątpliwości, że działania TW Bolka były tylko w latach 1970-74, bo zaprzecza to jego dalsza działalność , dobitnym dowodem jest obalenie rządu Jana Olszewskiego, który chciał lustracji, a więc nie wolno stawiać zdrajcy na piedestale bohaterów, bo to byłoby czyste zakłamywanie historyczne.

Tak-Powinien być osądzony zgodnie z prawem, jak każdy obywatel, bo jeśli byśmy robili wyjątki jakiekolwiek ze względów na zasługi lub status każdej osoby, to Polska stałaby się państwem bezprawia, oraz byłoby to przyzwolenie na kolejne działania przeciw Polsce dla innych zdrajców. Dlatego mam nadzieję, że i w tej sprawie prokuratura, jak i sądy zrobią to, czego nie zrobiono do tej pory i na bazie obecnych dowodów zapadnie wreszcie sprawiedliwy i ostateczny  wyrok.

Nie można kreować prawdy, prawda jest zawsze jedna.

Komentarze