Challenge prawdy dla Pana Mariana Kowalskiego z IPP

Spread the love

Wiele się słyszy o (tak zwanej) telewizji Idź Pod Prąd, zarówno dobrego, jak i złego, ale zazwyczaj wszelkie opinie, pytania i myśli są bez reakcji ze strony IPP, czy tym razem ktoś odpowie?

Wypowiedzi Pana Mariana Kowalskiego w programie IPP na YouTube, często są bardzo ostre, nawet bywają bardzo wulgarne i obraźliwe, ale to jest standardem ekspresji Pana Mariana i można byłoby to wybaczyć, natomiast chcę poruszyć sprawę, którą internauci nie zauważają z braku wiedzy lub po prostu są przekonani, że to, co Pan Kowalski mówi, jest prawdą i nie ma powodów, by to sprawdzać, a już na pewno czepiać się szczegółów, ale nie wszyscy mają takie zdanie, bo wielu ludzi dociekliwych zauważa, nie tylko ataki na każdego, kto ma inne zdanie niż prowadzący IPP, są uznawane za atak troli, idiotów, debili imbecyli itd.ale także że ich wypowiedzi często atakują innych bezpodstawnie oraz bez większej wiedzy na tematy historyczne, a także tematy bieżące, jednym słowem, nie każdy jest tak tępy, jak uważa to IPP, są tacy ludzie jak Pan Radosław Daniel Patlewicz autor książki „Historia Polityczna Polski”, którzy mają wiedzę i widzą, że oszczerstwa, jakie padają w jego i Pana Grzegorza Brauna kierunku w IPP są zazwyczaj chęcią obrony bohaterów Polskich, kosztem prawdziwej historii o nich, dlatego postanowił się odnieść do tych kalumnii i apeluję do Pana Mariana w swoim filmiku oraz udzielił wypowiedzi dla nas odnośnie do słów, jakie Pan Marian kieruje do niego, oraz często do Pana Brauna , podaję jeden z przykładów.

Tu Apel do Pana Mariana, który Pan Radosław napisał:

Doszły mnie słuchy, że Pan Marian Kowalski nazwał mnie i Pana Grzegorza Brauna cytuję: pseudopolitycznymi hochsztaplerami, którzy zohydzają, szkalują i obsrywają Tadeusza Kościuszkę. Oczywiście nie będę mówił za Pana Brauna ale co do mnie to nie szkaluję Kościuszki. W swojej książce przedstawiam wyłącznie udokumentowane fakty historyczne co do jego postaci. Nie dziwi mnie podejście Pana Kowalskiego do Kościuszki skoro w szkole za komuny poznał go wyłącznie jako nieskazitelnego herosa. Zresztą Pan Kowalski wielokrotnie ujawnił, że wiedzę historyczną czerpie z Sienkiewicza i na przykład twierdzi, że Watykan i katolicki Cesarz zawsze zdradzali Polskę bo na filmie Potop widział scenę jak austriacki poseł rozmawia ze szwedzkim generałem. Prawda jest taka, że Austriackie wojska w sojuszu z Polską np. brały udział w odbiciu Krakowa z rąk szwedzkich. Jednocześnie Pan Marian milczy gdy pastor Chojecki kłamie iż święto Bożego Ciała wymyślono w XVII wieku by podczas procesji po ulicach demaskować protestantów. Otóż Święto to wprowadzono w wieku XIII. W taki sposób Idź pod Prąd zakłamuje historię Polski i robi głupców ze swoich widzów co mnie jako polskiego patriotę boli. Zadziwiające jest to, że Pan Marian skądinąd słusznie atakuje kłamstwa postkomunistycznych polityków, a jednocześnie ma pełne zaufanie do postkomunistycznych historyków. Nie jest dla niego kontrowersyjne, że wskazany Kościuszko był takim samym bohaterem zarówno dla komuny jak i postkomuny oraz, że najwięcej jego pomników, nazw ulic i placów powstało właśnie za PRLu. Ja generalnie uważam, że w Polsce potrzebna jest nowa praca u podstaw, aby przełamać te wieloletnie bzdury i propagandę jakimi karmi nas system. Między innymi po to napisałem książkę. Panie Marianie, wysyłam Panu moją książkę. Myślę, że przyda się Panu odtrutka na reżimową politykę historyczną. Od razu stawiam też challenge – jeśli znajdzie Pan tu chociaż jedno kłamstwo o Kościuszce to postawię Panu butelkę ulubionego alkoholu.pikio.pl

Ciekawe czy odniesie się do tego challengu i z jakim skutkiem?

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze